Bugun...BEYKOZ’U GÜLDÜRÜRKEN, DÜŞÜNDÜRDÜ

Genel Sanat Yönetmenliğini Sedat Dalar'ın yapmış olduğu Özgün Oyuncular, Öğrenmeyiciler adlı oyunlarıyla Beykoz’u hem güldürdü hem düşündürdü.

facebook-paylas
Güncelleme: 08-04-2022 00:20:27 Tarih: 07-04-2022 19:04

BEYKOZ’U GÜLDÜRÜRKEN, DÜŞÜNDÜRDÜ

Özgün Oyun­cu­la­rın iki per­de­lik oyu­nu­nun ga­la­sı Ahmet Mit­hat Efen­di Kül­tür Mer­ke­zin­de ya­pıl­dı. Ol­duk­ça yoğun bir il­gi­nin ol­du­ğu gö­rü­len oyunu si­ya­si­ler, muh­tar­lar, mec­lis üye­le­ri ve STK tem­sil­ci­le­ri he­ye­can­la iz­le­di.

 

AK Parti Bey­koz İlçe Baş­ka­nı Mu­ham­med Ha­ne­fi Dil­maç, İYİ Parti Bey­koz İlçe Baş­ka­nı Akif Taş­de­mir, Deva Par­ti­si Bey­koz İlçe Baş­ka­nı Av. Hik­met Baki, Mec­lis üye­le­ri Cemal Sa­ta­loğ­lu, Suha Pek­kip, BİSK Baş­ka­nı Asım Öz­de­mir, BEY­MEZ Baş­ka­nı Erdal Öz­türk, Çu­buk­lu Spor Ku­lü­bü Baş­ka­nı Coş­kun Tosun, Çu­buk­lu Muh­ta­rı Hüsnü Kolcu ve Bey­koz Ri­ze­li­ler Der­ne­ği Baş­ka­nı Meh­met Yıl­maz se­yir­ci kol­tu­ğun­da otu­ran isim­ler ara­sın­day­dı.

 

Öğ­ren­ci­le­rin okul ha­yat­la­rın­da yap­mış ol­duk­la­rı olum­suz­luk­la­rın, uzun va­de­de ken­di­le­ri­ne nasıl za­rar­lar ver­di­ği ve bu du­rum­la­rın öğ­ret­men­le­ri nasıl et­ki­le­di­ği an­la­tı­lan oyun ko­me­di tar­zın­da olsa da çok önem­li me­saj­lar verdi.

 

Okul­lar­da uyuş­tu­ru­cu, si­ga­ra ve tek­no­lo­ji ba­ğım­lı­lı­ğı­nın yol aç­tı­ğı so­run­la­rın ele alın­dı­ğı, öğ­ret­men­le­rin ise bu tur du­rum­lar kar­şı­sın­da yap­mış ol­duk­la­rı büyük mü­ca­de­le­nin ör­nek­len­di­ği oyun­da, ve­li­le­rin eği­tim­ci­le­re karşı öğ­ren­ci­le­ri sa­hip­len­me­si­nin so­nuç­la­rı­na da vurgu ya­pıl­dı.

 

Oyu­nun so­nun­da kısa bir ko­nuş­ma yapan Sedat Dalar, oyu­nun sah­ne­len­me­sin­de ver­miş ol­du­ğu des­tek­ler ne­de­niy­le Bey­koz Be­le­di­ye Baş­ka­nı Murat Aydın’a, Kül­tür Mü­dü­rü Basri Ak­de­mir'e ve Antep Tatlı Dün­ya­sı­nın Sa­hi­bi Taner Mert’e te­şek­kür et­ti­ği­ni söy­le­di. Ay­rı­ca pan­de­mi­ye rağ­men sa­lo­nun hınca hınç dol­du­ran se­yir­ci­le­re de mü­te­şek­kir ol­du­ğu­nu be­lirt­ti.

 

Haber-Fotoğraflar: Dost Beykoz
Kaynak: Dost Beykoz

Editör: Turhan Bal

Bu haber 1102 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI