Bugun...Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım 2.Dönemde 9 Yılı Bitirdik

Bu süre zarfında seçim beyanında beyan ettiğimiz vaatlerimizi, projelerimizi, hepsini hemen hemen bitirdik. Bir kaç yıla da bitirme noktasına getirdik.

facebook-paylas
Güncelleme: 24-08-2023 04:15:55 Tarih: 24-08-2023 04:04

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım 2.Dönemde 9 Yılı Bitirdik

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Genç Umutlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Makıroğlu ve beraberindeki basın mensuplarından oluşan heyetle makamında buluştu. Başkan Yıldırım, buluşmada Kalkandere Belediyesi olarak yaptıkları hakkında bilgiler veren açıklamada bulundu. Yıldırım yaptığı açıklamada: “Teşekkür ediyorum. Öncelikle ilçemize hoş geldiniz. Bir yıl önce yine beraberdik. Yine bizleri ziyarete gelmiştiniz. Daha kalabalık bir ekiple, bir yıl aradan sonra tekrar beraberiz. Bugün bayağı bir yoruldunuz. Benim ikinci dönemim, dokuz yılı bitirdik. Onuncu yılımıza giriyoruz. Evet, süremizin sonuna doğru yaklaşıyoruz ikinci dönemimizin. Daha yedibuçuk sekiz ay gibi bir süremiz kaldı. Geçen süreç içerisinde dolu dolu, çok yoğun bir çalışma içerisinde ortaya koyduğumuz projeleri gerçekleştirmek için çaba sarf ettik. Gelinen noktada bir çok projemizi gerçekleştirdik. Bitirdik yani seçim beyanında beyan ettiğimiz vaatlerimizi, projelerimizi hepsini hemen hemen bitirdik. Bir kaç yıla da bitirme noktasına getirdik. 


Sırasıyla ana başlıklarıyla söylemek istersem, şöyle başlayayım. Geldiğimde altyapı denen bir şey yoktu. Altyapının birinci kısmını, ilçemizin aydınlatmasını, arıtma tesisimizi tamamladık. İlçemizde lisemiz dahi yoktu. Eskiden vardı ama üniversite yapacağız diye iki lisemiz yok oldu. Akabinde uzun yıllar ilçemiz lisesiz eğitime devam etmeye çalıştı. Çocuklarımız buradan uzağa giderek veya Rize merkezine taşımayla eğitim görmeye başladı. Biz bu sorunu da yeniden çözerek, bir lise binasını ilçemize kazandırmış olduk. TOKİ'yi getirdik. Şu anda altmışdokuz dairelik, bu sene bitmiş durumda, bu sene kura çekilişleri yapıldı. Vatandaşa arzları sağlandı. Neticede bunun yanı sıra ikinci etap projemizi gündeme aldık. Ve büyük bir projeyle on iki mahalleyi baştan aşağı kapsayan bu projeyi de bitirdik. Sonuna geldik. Ufak tefek rötuşlarımız kaldı. Teslimatlar bugünlerde yapılacak. Bir diğeri doğal gazımız. Bir yılı aşkın zamandır ilçe merkezimizde doğalgazımızı kullanıyoruz. Bu taşıma gaz olarak kullanıma sunuluyordu, şu anda da aşağı yukarı ilçemizde, altı buçuk kilometre mesafeden çelik hat dediğimiz ana hattımızda, ilçe merkezimize getirdik. Şu anda sizler de görmüşsünüzdür ilçe girişinde ve çıkışında kazılar devam ediyor. Ve buradan da organize sanayiye gidecek şekilde ve bütün mahalle köylerimizi de yayılacak şekilde, ana çelik hatlarımızın şu anda yapımı devam ediyor. Kısa sürede bunları da bitirmiş olacağı. Sokak sağlıklaştırmamız vardı. Bilindiği gibi Karadeniz mimarisine uygun, bölgemizdeki çok kötü görünümü olan bu binaları; sağlıklaştırıp, güzel bir görünüm kazandırmak için birkaç proje uyguladık. Ve evet şimdi en son bir ihale daha yaptık. O da bugün yarın inşallah onun da devamına başlayacağız. Sokağımızı kalan bir kısmını da cephe sağlıklaştırmasını yaparak güzel bir görünüm kazandırmış olacağız. Çok sayıda projeyi ortaya koyduk. Çok sayıda yollar açtık. Vatandaşımız malum, burası çay hasatı yapan bir memleketiz. yolları yoksun arazilerimiz ve bu arazilerimize bu yol açma konusunda vatandaşımızın yol sıkıntılarını giderme adına çok sayıda yollar yaptık ve onların serpmesini, betonlamasını ve birçoğunu bitirdik. Şu anda az sayıda betonlama işlerimiz kaldı. Bunları da kısmen mümkün olduğunca, diğer işlerin yanı sıra onları da devam ettiriyoruz. 


Gazetecinin sorduğu: “Bu coğrafyanın kaderi yağmur ve sel. Evet. Ve sizin görev süreniz içerisinde de bir talihsizlik oldu biliyorsunuz. Bir sel afatı oldu. Burada, bu sel afetinden sonra yeni bir afada karşı önlemler var mı? Alındı mı? Alınıyor mu? Bu konuda bilgi almak isteriz.” Sorusu üzerine Başkan Yıldırım: “Tabii ki evet. Bölge genelinde büyük afatlar oldu. ölümlere sebebiyet verdi.  Kaybettiğimiz vatandaşlarımız oldu. Dolayısıyla bizim ilçemizde çok da ölümcül vakalar olmadı ama tabii tahribatlar oldu. Olmadı değil. Ne yaptık? Bunları kısa sürede tamir ettik, bu yaraları…
Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Turhan Bal

Bu haber 875 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI