X 20
Bugun...YÜKSEL, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 11-01-2022 02:16:18 Tarih: 11-01-2022 02:08

YÜKSEL, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

İYİ Parti Genel Baş­kan Yar­dım­cı­sı Ün­zi­le Yük­sel, basın men­sup­la­rı­nın zor şart­lar al­tın­da görev yap­tı­ğı­na de­ği­ne­rek, “Ül­ke­mi­zin sos­yal, kül­tü­rel ve eko­no­mik alan­da ge­li­şi­mi­ne katkı sağ­la­yan basın men­sup­la­rı, zaman zaman hiçte kolay ol­ma­yan şart­lar­da gö­rev­le­ri­ni ye­ri­ne ge­ti­ri­yor. Hal­kın haber alma öz­gür­lü­ğü­nü ye­ri­ne ge­ti­ren basın men­sup­la­rı kamu gö­re­vi yap­mak­ta­dır. Ga­ze­te­ci­le­ri­miz, mesai mef­hu­mu gö­zet­mek­si­zin ça­lış­mak­ta­dır. Eko­no­mik an­lam­da da zor­luk­lar ya­şa­mak­ta­dır­lar. Bu ko­nu­da ge­rek­li dü­zen­le­me­le­rin ya­pıl­ma­sı ge­rek­mek­te­dir” dedi.


Yük­sel me­sa­jın­da şu ifa­de­le­re yer verdi; " Dün­ya­da neler olup bit­ti­ği­ni va­tan­daş­la­rı­mı­za ak­ta­ra­rak bil­gi­len­me­si­ni sağ­la­yan ga­ze­te­ci­ler, bir nevi top­lu­mun gözü ku­la­ğı ni­te­li­ğin­de­dir. Bu an­lam­da; ga­ze­te­ci­le­ri­miz top­lum­sal bi­lin­ci ve kamu ya­ra­rı­nı gö­ze­tip, uzun ça­lış­ma sa­at­le­ri­ni, zorlu ça­lış­ma ko­şul­la­rı­nı önem­se­me­den fe­da­kar­ca ça­lı­şan ve dün­ya­nın dört bir ya­nın­da­ki ge­liş­me­le­ri hal­kı­mız­la pay­laş­ma yo­lun­da emek har­ca­mak­ta­dır. Bu ve­si­ley­le ga­ze­te­ci­le­rin özgür gö­rev­le­ri­ni yap­ma­la­rı­nı dil­ler­ken, Ça­lı­şan Ga­ze­te­ci­ler Gü­nü­nü kut­lu­yo­rum. Gö­rev­le­ri­ni ya­par­ken ya­şam­la­rı­nı yi­ti­ren basın ça­lı­şan­la­rı­nı ise say­gıy­la anı­yo­rum.”
Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Turhan bal
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI