Bugun...Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı’ndan “GEÇİM İTTİFAKI” basın açıklaması

Üsküdar Meydanında basın açıklaması yapan Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Av. Yusuf Baydar; İktidarın yanlış politikaları yüzünden milletin işsiz ve aç kaldığını belirtti. Baydar, “Siyasetteki skandallar, ekonomideki beceriksizlikler ve salgın süreci derken insanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 16-06-2021 20:21:17 Tarih: 15-06-2021 11:08

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı’ndan “GEÇİM İTTİFAKI” basın açıklaması

Geçtiğimiz Cumartesi günü Saadet Partisi’nin Üsküdar İlçe Başkanı Av. Yusuf Baydar “GEÇİM İTTİFAKI” başlıklı basın açıklamasında iktidarı eleştirdi. İktidarın gündemi meşgul edip ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalıştıklarını, ama kendileri dahi bunlara inanmadıklarını ve içten içe güldüklerini ifade etti. Baydar, “Ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor.  Biz Saadet Partisi olarak, insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını gösteriyoruz” dedi. İktidarın dertlere derman olmak yerine dertlerden beslendiğini ve onları bilerek büyütüp derinleştirdiğini söyleyen Baydar, “Her geçen gün sayıları artan mazlumlar, mağdurlar ve mahsunlar ordusu, iktidarın tutum ve davranışlarındaki akılsızlığı ve yanlışları gösteriyor. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya-mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır” cümleleri kurdu.  Geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenlerin olduğunu söyleyen Baydar, “Yarınlara umutla bakması gerekirken geleceğe kaygıyla bakan gencecik kardeşlerimiz var! En büyük hayali sorulduğunda, ‘Babamın iş bulması ve borçlarımızı ödeyebilmesi’ cevabını veren yavrularımız var! Çocuğunun istediğini alamadığı için evine geç giden ve sabah okula giderken bir simit parası veremediği için hicap duyan nice ana-babalar var! İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır” dedi.  Devamında, kıymetli hemşehrilerim; müsterih olun, umudunuzu hiç kaybetmeyin biz varız diyen Baydar; “Biz, yolsuzluğun her türlüsünü, israfı ve verimsiz harcamaları önlemek için buradayız, hazırız. Yanlış yönetilen kaynakları vatandaşımıza aktarmakta kararlıyız. Biz, ülkemizde açlık ve yoksulluk diye bir problem, geçim derdi diye bir dert kalmasın diye buradayız, çalışıyoruz ve sizlerle beraberiz” diye ifade etti.   Saadet Partisi olarak; hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, itibar uğruna yapılan israflara karşı çıkacaklarını söyleyen Baydar, tüm vatandaşları Geçim İttifakı’na davet edip İktidara on maddelik çözüm önerisi sundu. Saadet Partisinin sunduğu on maddelik çözüm önerisi:

1. İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir.

2. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır.

3. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir.

4. Girişimcilere yönelik finansman olanakları genişletilmeli; katılım yapıları oluşturulmalıdır.

5. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır.

6. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır.

7. Kredi kartı faiz oranları düşürülmeli; yerli malı ürünlerde vade sayısındaki artışlar teşvik edilmelidir. 8. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır. 9. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır.

10. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır.

Baydar son olarak, “İnanın bunlar zor değil, yeter ki vatandaş odaklı politikalar esas alınsın. Yeter ki, insanımızın derdini, geçimini önceleyen kadrolar iş başında olsun” dedi.HABER VİDEOSU


https://youtu.be/gSYECqJRqgE


Kaynak: https://youtu.be/gSYECqJRqgE

Editör: Turhan Bal
İLİŞKİLİ HABERLER

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI